להצעת מחיר התקשרו
086194166
תפריט

עוד במגזין

כל סוגי העץ לבניית פרגולה

פרגולה נחשבת לפתרון הצללה מתקדם ואיכותי אשר תורם לעיצוב ולמראה ייחודי של החצר או המרפסת. האקלים בישראל מאפשר לנו לנצל את הגינה ו/או המרפסת לאורך רוב ימות השנה. 

מדוע פרגולה מעץ עדיפה לעומת פרגולה מאלומיניום?

פרגולות הן אחד הפריטים שמומלץ להוסיף לכל גינה, חצר או מרפסת. בחירה בהתקנת פרגולה, לכן, מהווה נקודת פתיחה אידיאלית בדרך לשיפור הנוחות של בני הבית, שדרוג איכות החיים שלהם (למשל, הגנה בפני קרני השמש( וכן העלאת קרנו של המבנה כולו מבחינה אסתטית. אלא שתחום הפרגולות נחשב כיום לפורה במיוחד, עם מגוון רחב של סגנונות, עיצובים וחומרי גלם. המאמר הנוכחי מתייחס ליתרונות המגוונים של פרגולות עץ ביחס לאלה העשויות מאלומיניום.

בניית פרגולה ודק לחצר

שדרוג החצר באופן פשוט בלי לשבור חסכונות

פרגולה מעץ הפיתרון היעיל והזול למציאת מזור מהשמש, לא משנה אם חורף או קיץ פרגולה בגינה זה פשוט שדרוג מדהים שגם מעלה את ערך הנכס ויוצר אוויר מדהימה.

פרגולה מעץ

הגיעה הזמן שגם לכם תהיה פרגולה בחצר מעץ

לאחרונה אנחנו רואים יותר ויותר פרגולות מעץ. למען האמת פרגולות עץ קיימות כבר המון שנים רק שמתחילת הדרך הן נמצאו בעיקר בשטחים ציבוריים, בשנים האחרונות ישנה מגמה מתחזקת "המכניסה" את הפרגולות לבתים שלנו ולא רק לבתים פרטיים. כיום ניתן לראות המון פרגולות עץ על גגות של בנייני דירות ואף במרפסות.

בחירה נכונה של פרגולה לבית או למשרד

בשנים האחרונות הקמה של פרגולה בבית או במשרד הפכה לעניין נפוץ שרבים בוחרים לבצע. בעזרת הקמה של פרגולה יכול בעל הדירה, או בעל המשרד לצורך העניין, ליהנות מיתרונות רבים כמו הגנה מפני שמש חזקה, רוחות, גשמים עזים וכדומה ובנוסף, ליהנות ממראה אסטטי ונעים יותר של המקום כולו.

מה צריך לדעת לפני שבונים פרגולה מעץ?

פרגולה היא מבנה פתוח ללא קירות ובעל גג אשר נועד להגן מפני השמש החמה או גשם ומהווה כסגירה של שטח מסוים ועוזרות להגדיל את שטח הבית. עם פרגולה בביתכם תוכלו ליהנות מהמרפסת או מהגינה לכל אורך ימות השנה.

כל סוגי העץ לבניית פרגולה

פרגולה נחשבת לפתרון הצללה מתקדם ואיכותי אשר תורם לעיצוב ולמראה ייחודי של החצר או המרפסת. האקלים בישראל מאפשר לנו לנצל את הגינה ו/או המרפסת לאורך רוב ימות השנה. 

 

כל סוגי העץ לבניית פרגולה

את הפרגולה ניתן לייצר ממגוון סוגי עץ, ובישראל העצים הפופולאריים ביותר לבניית פרגולות הם עץ אורן שצבעו חום בהיר, עץ גושני שצבעו לבן עד צהבהב ועץ סידר (ארז) בגוון אדמדם. הפרגולה תורמת למראה כפרי מרהיב ביופיו לחצר, לגג או למרפסת ומאפשרת לנו ליצור פינת ישיבה נעימה ומרגיעה תחתיה.

בחירה חסכונית

עלות הפרגולה הינה נמוכה בגלל היותה בניה קלה, המחיר משתנה בהתאם לסוג העץ הנבחר ובהתאם לעיצוב הנדרש וגודל ההצללה. כדי להוזיל עלויות ניתן לבחור בפרגולה המיוצרת מעץ אורן, האורן נחשב לבחירה פופולארית בארץ בגלל מחירו הנמוך יחסית והוא מתאפיין גם במראה עדין ונעים יותר יחסית לעצים אחרים. עץ גושני מאופיין במראה טבעי ופראי יותר והוא בעל נוכחות בולטת ומרשימה. העץ הגושני חזק ועמיד במיוחד בגלל העובי והרוחב שלו אך מחירו יקר יותר בהשוואה לאורן וסוגי עץ אחרים.

כמו כן, ניתן לבנות פרגולה יפה ועמידה מעץ ארז. יש מגוון רחב של סוגי עץ ארז, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לבחור נכון. עץ ארז נחשב לעמיד בפני התפתחות ריקבון כתוצאה מגשם ולחות, והוא גם עמיד יחסית בפני חרקים המזיקים לעץ. עם זאת, הארז נחשב יחסית לחלש בגלל רמת דחיסותו, לכן חשוב לבחור קורות חזקות העשויות מליבת העץ.

כמו כן ישנם מקרים בהם תרצו לעשות שימוש בסגירת חורף לפרגולה וניתן לעשות זאת בקלות ובמחירים משתלמים.

סוגי עץ פופולאריים לבניית פרגולות

בישראל נהוג לבנות פרגולות מעצי אורן, אשוח, אלון, דגלאס, עץ רב שכבתי ומעוד מגוון גדול של סוגי עצים. מאחר ומחירם של עצי אורן ואשוח נמוך בהשוואה לעצים אחרים הפכו אלה לפופולאריים ולנפוצים ביותר לבניית פרגולות בישראל. מי שמעוניין בפרגולה עמידה וחזקה יותר יכול לבחור בעץ דגלאס או עץ אלון, שמחירם משמעותית גבוה יותר, לכן הם פחות נפוצים לבניית פרגולות בארץ.

חשוב לזכור כי לכל עץ יש תכונות שונות, לכן העצים לפרגולה נבדלים בעמידותם לאורך זמן, מידת החוזק, גמישות, נוחות העבודה, עמידות בפני חרקים וטפילים, עמידות בפני ריקבון הנוצר מלחות וגשם וישנם הבדלים נוספים, לרבות מחיר העץ. לכן, לפני קבלת החלטה על סוג העץ חשוב לפנות לחברה מקצועית המעניקה הסברים על העצים השונים ועל הפתרונות הקיימים, בהתאם לצרכי ודרישות הלקוח ועל פי תקציבו.