להצעת מחיר התקשרו
086194166
תפריט

עוד במגזין

כל סוגי העץ לבניית פרגולה

פרגולה נחשבת לפתרון הצללה מתקדם ואיכותי אשר תורם לעיצוב ולמראה ייחודי של החצר או המרפסת. האקלים בישראל מאפשר לנו לנצל את הגינה ו/או המרפסת לאורך רוב ימות השנה. 

מדוע פרגולה מעץ עדיפה לעומת פרגולה מאלומיניום?

פרגולות הן אחד הפריטים שמומלץ להוסיף לכל גינה, חצר או מרפסת. בחירה בהתקנת פרגולה, לכן, מהווה נקודת פתיחה אידיאלית בדרך לשיפור הנוחות של בני הבית, שדרוג איכות החיים שלהם (למשל, הגנה בפני קרני השמש( וכן העלאת קרנו של המבנה כולו מבחינה אסתטית. אלא שתחום הפרגולות נחשב כיום לפורה במיוחד, עם מגוון רחב של סגנונות, עיצובים וחומרי גלם. המאמר הנוכחי מתייחס ליתרונות המגוונים של פרגולות עץ ביחס לאלה העשויות מאלומיניום.

בניית פרגולה ודק לחצר

שדרוג החצר באופן פשוט בלי לשבור חסכונות

פרגולה מעץ הפיתרון היעיל והזול למציאת מזור מהשמש, לא משנה אם חורף או קיץ פרגולה בגינה זה פשוט שדרוג מדהים שגם מעלה את ערך הנכס ויוצר אוויר מדהימה.

פרגולה מעץ

הגיעה הזמן שגם לכם תהיה פרגולה בחצר מעץ

לאחרונה אנחנו רואים יותר ויותר פרגולות מעץ. למען האמת פרגולות עץ קיימות כבר המון שנים רק שמתחילת הדרך הן נמצאו בעיקר בשטחים ציבוריים, בשנים האחרונות ישנה מגמה מתחזקת "המכניסה" את הפרגולות לבתים שלנו ולא רק לבתים פרטיים. כיום ניתן לראות המון פרגולות עץ על גגות של בנייני דירות ואף במרפסות.

בחירה נכונה של פרגולה לבית או למשרד

בשנים האחרונות הקמה של פרגולה בבית או במשרד הפכה לעניין נפוץ שרבים בוחרים לבצע. בעזרת הקמה של פרגולה יכול בעל הדירה, או בעל המשרד לצורך העניין, ליהנות מיתרונות רבים כמו הגנה מפני שמש חזקה, רוחות, גשמים עזים וכדומה ובנוסף, ליהנות ממראה אסטטי ונעים יותר של המקום כולו.

מה צריך לדעת לפני שבונים פרגולה מעץ?

פרגולה היא מבנה פתוח ללא קירות ובעל גג אשר נועד להגן מפני השמש החמה או גשם ומהווה כסגירה של שטח מסוים ועוזרות להגדיל את שטח הבית. עם פרגולה בביתכם תוכלו ליהנות מהמרפסת או מהגינה לכל אורך ימות השנה.

מה צריך לדעת לפני שבונים פרגולה מעץ?

פרגולה היא מבנה פתוח ללא קירות ובעל גג אשר נועד להגן מפני השמש החמה או גשם ומהווה כסגירה של שטח מסוים ועוזרות להגדיל את שטח הבית. עם פרגולה בביתכם תוכלו ליהנות מהמרפסת או מהגינה לכל אורך ימות השנה.

יש כיום היצע חומרים נרחב לבניית פרגולות כך למשל פרגולות מעץ או פרגולות מחומר האלומיניום. אך נראה כי פרגולות העץ המסורתיות יישארו תמיד חומר הגלם המועדף על הצרכנים.

פרגולות מעץ ניתן לראות כיום במקומות רבים ושונים כמו בבתים פרטיים, עסקים, אולמות אירועים וכדומה.

היתרונות שבבניית פרגולות מעץ

ראשית, מדובר בחומר שמחירו יחסית זול לכן מהווה את חומר הבנייה העיקרי לבניית פרגולה מעץ. כמו כן, המראה הטבעי של פרגולות מעץ משתלב בטבעיות בסביבה ונותן מראה מעוצב.

שנית, קיימים סוגים רבים של פרגולות מעץ ולכן קיימות אפשרויות וסוגי עצים שונים. כך למשל, תוכלו לבנות פרגולה מעץ בעלת מראה חזק ומאסיבי, או לבחור בעץ בהיר יותר שייקנה מראה רך יותר. העצים הפופולאריים בארץ לבניית פרגולות מעץ הם עץ אורן, עץ גושני.

שלישית, בניית פרגולת מעץ נחשבת לקלה ופשוטה יחסית בהשוואה לפרגולות מחומרים אחרים לכן רבים מעדיפים לבנות את הפרגולה בעצמה ולא להיעזר מבעל מקצוע והדבר לגמר אפשרי והתוצאה שמתקבלת הינה יפה ואיכותית.

פטיש מסמר ניקח מהר

מחד, בניית פרגולות מעץ אינה נחשבת לדבר מסובך ובעזרת כמה כלים פשוטים ו2 ידיים ניתן להקים פרגולה מעץ. מנגד, בהליך הבנייה חשוב להקפיד על אופן הבנייה ועבודה מקצועית וזאת כדי לקבל פרגולה חזקה, יציבה ועמידה. מומלץ להיעזר בחבר עם ניסיון שכן הסכנה שבבניית פרגולה בצורה עצמאית אך לא מקצועית עלולה להיות מסוכנת.

אמנם קיימות היום הקלות בבניית פרגולות בבתים פרטיים אבל בכל מקרה חשוב לברר האם יש צורך בהיתרים והאם יש הגבלות על בניית פרגולה באזורכם שכן חבל לבנות ושיגידו לכם לפרק או תקנסו על כך.

כמה עולה לבנות פרגולה מעץ?

טווח המחירים לבניית פרגולה משתנה כמובן בהתאם לחומר שממנו תבחרו לבנות את הפרגולה. גם לאחר שבחרתם את החומר יש הבדלי מחיר בין סוגים שונים של אותו החומר. כך למשל, בניית פרגולה מעץ אורן ממוצע המחירים נע בין 400 – 500 ₪ ואילו בניית פרגולה מעץ עמודי רב שכבתי טווח המחירים נע בין 500 – 600 ₪. המחירים כמובן תלויים בגורמים רבים כמו גודל הפרגולה וכמות העצים שתצטרכו, האם בחרתם לבנות לבד ולחסוך עלויות או להשתמש בבעל מקצוע מיומן.

אם החלטתם שברצונכם להקים פרגולה בגינה או במרפסת מומלץ לבצע סקר שוק ולבחון בהתאם לצרכים שלכם ראשית איזו סוג של פרגולה אתם רוצים ומהו טווח המחירים ובשלב השני, לבחון אית תוכלו לבנות פרגולה טובה ויפה ובעלות נמוכה.