להצעת מחיר התקשרו
086194166
תפריט

עוד במגזין

נדנדת לגינה לא רק לילדים

נדנדה לגינה כחומר למחשבה

נדנדת לגינה היא דבר נהדר גם עבור הילדים וגם עבור המבוגרים. בזמן קצר ובהשקעה קטנה אפשר להרוויח מחדש את המשפחתיות ולהיות כל המשפחה ביחד ולא מול הטלוויזיה.

5 טיפים לשדרוג הגינה

במאמר הבא תמצאו 5 טיפים שיעזרו לכם לבחור את העיצוב המושלם לשדרוג הגינה, בעיקר בעזרת שילוב עבודות עץ איכותיות. כנסו למידע נוסף >>

כיצד לטפל נכון בעץ חדש?

ללא טיפול נכון בעץ החדש שברשותכם ייווצרו סדקים ובקעים בשל השינויים שחלים במזג האוויר, והעץ יתכווץ או יתרחב, מאחר וכאשר העץ נרטב הוא סופג מים ומתרחב, אולם כאשר השמש יוצאת וקופחת, העץ מתייבש ומתכווץ.

אילו צבעים מתאימים לעץ ואיך ניתן לחדש עץ?

 מהם הצבעים המתאימים לעץ?  

 

כיצד לטפל נכון בעץ חדש?

ללא טיפול נכון בעץ החדש שברשותכם ייווצרו סדקים ובקעים בשל השינויים שחלים במזג האוויר, והעץ יתכווץ או יתרחב, מאחר וכאשר העץ נרטב הוא סופג מים ומתרחב, אולם כאשר השמש יוצאת וקופחת, העץ מתייבש ומתכווץ.

 

כיצד לטפל נכון בעץ חדש?

כל זאת, במידה ונדאג להגנה מתאימה כנגד נזקי מזג האוויר ונבצע מספר פעולות שישמרו על נראות העץ כחדש, נקי ושלא יאבד מחוזקו.

פעולות מנע אפשרויות לצורך הגנה על עץ החדש

  • ■ שימוש בשמן דק - מריחת שתי שכבות על העץ החדש (מתאים לכל סוג עץ) של השמן הייחודי לעץ מווסת אחוז הלחות בעץ ומפחית את התנפחות העץ. השכבה של השמן עמידה לזמן רב, כמעט ואינה נסדקת או מתקלפת. ניתן גם להשתמש בסוג שמן אשר נקרא "שמן דק נגד החלקה", שמלבד התכונות שצוינו הינו מכיל בתוכו חומרים פעילים נגד עובש.
  • ■ נקו את העץ באמצעות חומרים מתאימים וייעודיים לעץ - ניתן להשתמש במים וסבון על מנת לנקות לכלוכים נראים לעין על העץ, אך על מנת לנקות העץ ביסודיות ולשמור על המראה הנקי שלו קיימים חומרי ניקוי ייעודים לעץ בדיוק לשם זה. מומלץ להשתמש על פי הוראות השימוש בג'ל ניקוי לעץ אשר יש בו כדי לרענן את הצבע והמראה של העץ.
  • ■ חפשו מוצרי ניקוי שמתאימים לאקלים ולמזג האוויר של הארץ.
  • ■ מריחת שכבת צבע עליון – פעולה זו תפחית את הצטברות אחוזי הלחות בעץ והיווצרות סדקים בעץ, וכן תפחית הסיכוי להיווצרות עובש וריקבון. כידוע, חשיפה של העץ החדש לקרני שמש גורמת לשינוי בצבע העץ למעין צבע אפור וגורמות לו להתבלות במהירות, שכבת צבע עליון יכולה להגן מפני נזקי השמש ובכך לשמר את כל עבודות העץ בבית.
  • ■ שימוש בשמן ווקס - מריחת שתי שכבות של שמן ווקס על עץ חדש, תיצור שכבת הגנה קשה ועמידה בפני שחיקה, מים ולכלוך(ניתן לנקותו בקלות).
  • ■ שימוש באימפרגנציה - מריחת שכבה אחת של חומר זה אידיאלית (נספג בקלות בעץ), מאחר והיא מגנה על העץ מפני מזיקים, גידולים וריקבון, כמו כן, אימפרגנציה דוחה מים ולכן מקטינה הסיכוי להתנפחות והתכווצות של עץ. במידה וברצונכם לצבוע את העץ- תוכלו להשתמש בחומר זה גם כחומר יסוד מצוין לפני צביעה.