צרו קשר עכשיו בטלפון: 073-741-0826 או 08-6194166
תפריט

4 ערבויות לרצפת פרקט איכותית

התנאים לרצפת עץ מושלמת

ציפיות זה דבר מאוד חשוב ברכישה כמו של ריצוף. זה נכון במיוחד ברצפות עץ, פרקטים ודקים. אין ספק שפרקט חדש יוסיף ממד של יופי וחום לבית או למשרד. צרכנים רבים לא יודעים שיש מספר תכונות ומאפיינים ייחודיים לדקים ופרקטים שלא בהכרח היא הבחירה המושלמת עבור כולם. מאמר זה בשום אופן לא נועד להרתיע אתכם מרכישת רצפת דקיםאבל יש לקחת בחשבון ארבע עובדות פחות ידועות להלן על רצפות דקים/פרקטים לפני שאתם מבצעים רכישה:

 


צרו קשר לתיאום פגישת ייעוץ
שם מלא
טלפון
דוא"ל
הערות

1. דקים/פרקטים עמידים בפני שריטות

ישנם גימורים שונים שיצרנים שמים על פרקטים/דקים כדי לגרום להם להיות עמידים בפני שריטות, מכות. הגימור הפופולארי ביותר בימים אלה הוא האלומיניום אוקסיד. רצפת עץ בדרך כלל מגיעה עם אחריות באורך של 5-15 שנה. יחד עם זאת אחריות בדר"כ לא תמיד מבטיחה שהעץ, פורניר יכוסה לגמרי ובאופן יסודי על כל מקרה, תקלה. אין אחריות על שריטות בפרקט לעסקים, כל רצפות העץ ללא קשר לרמת הטיפול או איכות של העץ יהיו רגישים לשריטות ומכות עם זאת נאמר כי חשוב שתכינו את הבית או המשרד להתקנת פרקט.

זהו רעיון טוב להשתמש במגיני רהיטים, שטיחי רצפה ושטיחים כדי לשמור על רצפת העץ שלכם מפני שריטות. כמוכן אולי כדאי כי תישקלו התקנת אריחים בכניסה לאזור מכיון שאזור זה הוא בעל התנועה הכבדה ביותר בדר"כ. בנוסף אם ישנם ילדים או חיות מחמד בבית ייתכן שתצטרכו לשקול לרכוש רצפת עץ עם למינציה שהיא הרבה יותר עמידה בפני שריטות. התקנת פרקט

2. דקים/פרקטים עמידים בפני חריקות ושקיעה

רצפות עץ הם בהחלט לא מוצר רך, אך הם עשויים להיות רגישים לפיצוח בשימוש מאסיבי וכבד או נפילות. אין רצפת עץ או פרקט האמידה בפני שקיעות אבל למינים שונים של עצים יש דרגות שונות של קושי. מבחן יאנקה משמש למדידת הקשיות של מיני עצים רבים, באמצעות בדיקה זו ניתנים לעצים ציון המבוסס על הכוח הדרוש להטביע כדור פלדה בעץ. זה אומר כי ככל שהציון גבוה כך עמידות העץ גבוהה גם כן בפני בלאי. המין הנפוץ ביותר של עץ המשמש לריצוף הוא אלון אדום, זהו הסטנדרט שכל המינים האחרים צריכים לעמוד בו. יש לו ציון של 1290. ישנם מינים של עצים שמקבלים ציון מעל 3000 במבחן זה ובזמן שהם יכולים להיות עמידים בפני שימוש יומיומי עדיין יכולים הם לשקוע או להישבר אם משהו כבד כמו פטיש או פחית של מזון יפול על העץ. אם עדיין אתם מודאגים מרמת הקושיות והעמידות של רצפת העץ/פרקט שלכם יש לכם אופציה אחרת. ישנם מוצרים אחרים בעלי מראה דמוי עץ בעלי עמידה בלחץ גבוה בנוסף רצפת עץ בעיצוב משופשף מגורד תעשה עבודה טובה יותר בהסתרת שקעים ודברים אחרים שיכולים להיות על רצפת העץ שלכם.

3. דקים/רצפת עץ עמידים בפני הגיל (אלמנט הזמן)

הזדקנות של רוב כיסויי הרצפות בד"כ מתייחסת לאופן שבו רצפה מאבדת את הברק לאורך זמן בשל בלאי טבעי של הרצפה, עם זאת אחת התכונות הייחודיות של רצפת עץ הוא היכולת להיראות טוב למרות הזמן שעבר. רצפות עץ/פרקטים/דקים מגיעים כבר עם מראה יפה, אותנטי ועם תחזוקה נאותה, שימוש נורמלי רק יגביר את היופי של רצפת העץ שלכם. רצפת עץ אמיתית יכולה להיות גם בעלת יכולת לעבור שיפוץ כדי לשחזר את המראה והברק המקורי משהו שלא ניתן לעשות ברצפות שנראים דמוי עץ.

כל אלה הם תכונות נחמדות אך מה שבאמת צריך להיות מודגש בסעיף זה הוא רגישות לאור של רצפת העץ. עץ נוטה לשנות את הצבע לאורך זמן כאשר הוא חשוף לאור שמש למעשה לכמה מרצפות העץ עשוי לקחת שנה וחצי להגיע לצבע דהוי. לעומת זאת לכיסוי רצפה אחרים החשופים לדהייה יכולים להיות פגיעים יותר ולשנות את צבעם כאשר הם חשופים לאור שמש לאורך זמן. אז בזמן שאור השמש גורם לכיסוי רצפות אחרים להיראות "מבוגרות" (ישנות) יותר לרצפת עץ אמיתית זה גורם למראה יפה וטבעי הרבה יותר ומאפשר להם להגיע לצבע האמיתי שלהם. זוהי תכונה חשובה שהצרכנים צריכים לדעת מכיוון שרצפת עץ חדשה שרק הותקנה לא תמיד נראית בדיוק כמו שראיתם באולם תצוגה שהגיע למלוא הדרו עם הזמן שהייה באולם.

בנוסף צרכנים צריכים להיות מצפוניים בנוגע להעברת השטיחים והרהיטים שלהם מעת לעת כדי למנוע הבדלי צבע וכתמים כתוצאה מכך. עץ קשה ואקזוטי עם גימור טבעי עליו נוטה להיות יותר רגיש לאור. רוב העצים הקשים מתכהים ובוהקים יותר עם הזמן אך כמה עצים לדוגמא מהוגני מתבהרים ממש מאור השמש. אם אתם ממש מודאגים מאפקט של אור השמש על הרצפת עץ שלכם, ריכשו דק שכבר החליף צבע לכהה יותר או ריכשו מין כמו אלון אדום שהוא מין פחות רגיש לאור. רצפת עץ | ע.ב מסחר בעץ

4. רצפות עץ עמידות בפני לחות

רצפות עץ מאוד רגישות ללחות זה כולל שינויים בלחות החיצונית. נזקים הקשורים לבעיות רטיבות יכולים לגרום לעצים להתנפח ולהסדק. חשוב בשל כך לשכור צוות התקנה מומחה שמכיר את סוג העץ ותגובתו ללחות. תחזוקה נכונה על ידי הצרכן חשובה לא פחות, מים עומדים צריכים להינגב מייד ורצפת העץ צריכה להיות כל העת בסביבת אקלים מבוקרת.

אחת הדרכים להילחם בהשפעותיה של הלחות על הרצפה שלך היא לבחור רצפת עץ/פרקט מהונדסת. ריצוף עץ מהונדס הוא בחירה הרבה יותר טובה על פני מוצק מכיוון שבנייתו מוסיפה יציבות ממדית לקרשים. שכבות העץ לבוד מצופה המונחות בנגדיות, מצמצם את יכולתו של העץ להתרחב ולהתכווץ לאורכו כאשר יש שינויים ברמת הלחות.