צרו קשר עכשיו בטלפון: 073-741-0826 או 08-6194166
תפריט

7 צעדים שיעזרו לכם לשקם עץ

הטכניקות צעד אחר צעד בדרך לסטטוס "חדש"

לרבים מאיתנו יש בבית רהיטי עץ ישנים שצורתם נפגמה והתיישנה ולמרות זאת מסרבים להיפטר מהחפץ הזה. אפשר להבין אותם! אנשים רבים טוענים כי רהיטי העץ הישנים של פעם יש בהם משהו שמשתבח עם השנים, סוג של רומן שלא יכול להסתיים. אולם מה לעשות והשנים עושות את שלהן והמראה החדש משהו נפגם. במאמר זה תוכלו למצוא מספר טכניקות שיעזרו לכם לשמר את המראה האותנטי ואף לחדש את הרהיט עצמו.

 

* התחילו את הספירה לאחור

קשה להצביע על קסמו האישי של הריהוט הישן בין אם זה בתשומת הלב לפרטים, אומנות או פשוט חתיכה היסטורית. האמת היא שיש להם מראה ויופי שפשוט לא ניתן להחליף, למרבה הצער הזמן עושה את שלו על יצירות קלאסיות מופלאות אלה אך עם כמה מקצה שיפורים פשוטים העץ שלך יכול לעמוד איתן שוב. מזוזות, דפוס, מעקות מדרגות שנבנו לפני זמן רב התיישנו עם הזמן והספיקו כבר להיצבע מחדש. כדי לשחזר את היופי בביתך וכדי לחשוף את הצבע העשיר של סיבי העץ יש לבצע את השלבים הבאים:

* לשייף ולקלף את הצבע שיוף שכבת הצבע

במרחב מאוור היטב, מירחו שכבה עבה של חומר כימי שמקלף שכבה, יש ללבוש ציוד מגן על העיניים והידיים, להשתמש במטלית טיפה כבדה כדי להגן על כל מה שמתחת לאזור העבודה שלך. החומר הכימי ירכך את הצבע מספיק בשביל שתוכלו לגרד אותו ללא כל שום בעיה, וודאו שאתם ממתינים 5-10 דקות כדי לאפשר לחומר לעבוד.

* ניקוי יסודי

נגבו את העץ עם בדים/סמרטוטים נקיים וספיריט ולאחר מכן אפשרו לייבוש. (ספיריט זהו סוג של מדלל לניקוי/צבע הזמין ברוב חנויות ורשתות לכלי עבודה.

* שיוף נייר חול

כדי לסיים ולהוריד לגמרי את הצבע ולהכין את העץ לקראת הצביעה מחדש יש לשייף את המשטח בנייר זכוכית (גרגירי חול) או על ידי מכונה ולהתחיל מרמת נייר של 80-100. זיכרו תמיד לשייף עם נייר תקין שיש בו חומר כדי להגיע לליטוש אחיד ומשטח חלק יותר.

* תקנו את הפגמים

בעזרת מכונה או באופן ידני התחילו עם נייר זכוכית מידה 80-100, זיכרו תמיד לשייף עם נייר תקין ולא משוייף כאשר אתם עובדים ידני וזאת כדי לייצר משטח חלק ככל שניתן. אם ישנם איזשהם פגמים בעץ עכשיו זהו הזמן לתקן. למלא חורים, חריצים ושקעים באמצעות מילוי עץ הזמין ברוב רשתות הכלי עבודה. יישמו את החומר עם מרית או כל כלי שטוח אחר ולאחר מכן עצבו אותו כדי לוודא שהוא תואם את הצורה של העץ.

* שייפו בשנית שיוף באמצעות נייר זכוכית

לאחר מילוי העץ שייפו בשנית את השטח כדי להחליקו שווה עם משטח העץ ולצורך כך השתמשו בנייר חול (זכוכית) עדין כדי להגיע אט אט ובעדינות לתוצאה הרצויה, תוכלו לעשות זאת ידני או באמצעות מלטשת.

* צביעה מתמשכת

יש לבחור את הצבע הרצוי ולהתאימו לצבע המקורי ככל שניתן עבור העץ ולצבוע, כמובן שיש לוודא כי המשטח נקי מכל אבק ולכלוך. תנו לשכבה הראשונית להתייבש ולאחר מכן חיזרו על הפעולה בשנית לקבלת תוצאות טובות. 

 

 

פעולות צביעה