להצעת מחיר התקשרו
086194166
תפריט

עוד במגזין

נדנדת לגינה לא רק לילדים

נדנדה לגינה כחומר למחשבה

נדנדת לגינה היא דבר נהדר גם עבור הילדים וגם עבור המבוגרים. בזמן קצר ובהשקעה קטנה אפשר להרוויח מחדש את המשפחתיות ולהיות כל המשפחה ביחד ולא מול הטלוויזיה.

5 טיפים לשדרוג הגינה

במאמר הבא תמצאו 5 טיפים שיעזרו לכם לבחור את העיצוב המושלם לשדרוג הגינה, בעיקר בעזרת שילוב עבודות עץ איכותיות. כנסו למידע נוסף >>

כיצד לטפל נכון בעץ חדש?

ללא טיפול נכון בעץ החדש שברשותכם ייווצרו סדקים ובקעים בשל השינויים שחלים במזג האוויר, והעץ יתכווץ או יתרחב, מאחר וכאשר העץ נרטב הוא סופג מים ומתרחב, אולם כאשר השמש יוצאת וקופחת, העץ מתייבש ומתכווץ.

אילו צבעים מתאימים לעץ ואיך ניתן לחדש עץ?

 מהם הצבעים המתאימים לעץ?  

 

5 טיפים לשדרוג הגינה

במאמר הבא תמצאו 5 טיפים שיעזרו לכם לבחור את העיצוב המושלם לשדרוג הגינה, בעיקר בעזרת שילוב עבודות עץ איכותיות. כנסו למידע נוסף >>

 

5 טיפים לשדרוג הגינה

עבור ישראלים רבים, בית עם גינה הוא פסגת השאיפות הנדל"ניות. גם מרפסת חיצונית עם מעט צמחיה יכולה להיחשב גינה, וכך גם משטח עצום בעל גינת תבלינים, פרגולה מעץ ונדנדות. מכיוון שהאופציות כה מגוונות בכל הקשור לעיצוב הגינה, הכל תלוי רק בהעדפתכם, בנוחיותכם ובטעמכם האישי. על מנת לעשות קצת סדר בבלגן, להלן 5 טיפים שיעזרו לכם לבחור את העיצוב המושלם לשדרוג הגינה, בעיקר בעזרת שילוב של עבודות עץ איכותיות.

1. בחרו קורת גג

אם בראש סדר העדיפויות שלכם לגינה נמצא הרצון לספק קורת גג לחצר, סוכך או גגון הנם פתרון הכרחי עבורכם. בקיץ מהווה הסוכך שמשיה המטילה צל, ואילו בחורף מגן הסוכך מפני רוחות, ובמקרה הצורך גם מפני משקעים. תמצאו בשוק מגוון סוככים הנבדלים אלה מאלה בגוונים, בחומרי הגלם ובשטח עליהם הם מטילים צל. פרגולה מעץ היא הסוכך הפופולארי ביותר, ולא בכדי: היא עמידה, חזקה ואסתטית. החיסרון הוא המחיר הגבוה יחסית של פתרון זה, מכיוון שהעץ המשמש לבנייתו הוא חומר גלם יקר, ומטבעו גם דורש תחזוקה מתמדת. אם ברצונכם למצוא פתרון זול יותר, סוכך מפלסטיק יעשה את העבודה במחיר זול משמעותית מאשר פרגולה מעץ, אך עמידותו נמוכה יותר, וייתכן שתצטרכו להחליפו תוך זמן קצר יחסית.

2. השקיעו בדק מתאים

דק (deck) הוא בעצם רצפה עשויה מקורות עץ או מחומר סינתטי. הדק תורם לגינה, שכן הוא אינו פוגע באדמה עצמה: המשטח מוגבה יותר, מה שמאפשר לאדמה לנשום. בניית דקים מאפשרת לארח, להציב רהיטי גינה שונים על גבי משטח ישר ולשמור על אסתטיקה מהוקצעת. הדק הפופולרי כיום הוא דק איפאה, סוג של עץ המצוי ביערות הגשם, מה שהופך אותו לעמיד במיוחד בתנאי מזג אוויר קיצוניים. בנוסף, דק איפאה נחשב גם לעמיד בפני מזיקים שונים.

3. בחרו רהיטי גן איכותיים

לאחר בניית פרגולה מעץ והתקנת דק איפאה, כל מה שנותר הוא לרהט. מגוון ריהוט הגן הקיים בשוק הינו עצום, וכדאי להיות ממוקדים. אם תרצו מראה "שאנטי" בחרו כורסאות מקש וערסלים, ליצירת מראה רומנטי בחרו כורסה מתנדנדת ולמראה כפרי תוכלו להציב בגינתכם ריהוט מעץ מלא. בכל מקרה, הקפידו לדאוג שהרהיטים יהיו רהיטי גן בהגדרתם, כיוון שעליהם לעבור טיפול מיוחד שיגן עליהם בפני תנאי מגז האוויר ויאפשר להם לשמור על חוסנם ועל צבעיהם המקוריים. אם הגינה שלכם גדולה, אל תוותרו על בניית מחסן עץ שישמש אתכם כפתרון אחסון.

4. שתלו צמחי תבלין וירקות

הגינה היא החיבור שלכם לטבע בסביבת הבית שלכם. תוכלו ליצור לכם ערוגה או מספר ערוגות מלבלבות ולהצמיח את מיטב חומרי הגלם לבישוליכם. אין כמו תה עם נענע שקטפתם ישירות מהגינה, וגם פלפל טרי תמיד ימתק לכם יותר אם אתם אלה שזרעתם והשקיתם אותו. כמובן, גם פרחים יוכלו לשמח אתכם ולהאיר את הגינה בצבעים נפלאים.

5. דאגו לפתרונות תאורה

על מנת להשמיש את הגינה הנפלאה שיצרתם גם מעבר לשעות היום, תצטרכו להאיר אותה היטב. לשם כך רצוי להשתמש בתאורת לד, שהיא פתרון חסכוני שאינו רגיש למים, ומגיע במבחר תצורות שימושיות ואסתטיות.