להצעת מחיר התקשרו
086194166
תפריט

עוד במגזין

כל סוגי העץ לבניית פרגולה

פרגולה נחשבת לפתרון הצללה מתקדם ואיכותי אשר תורם לעיצוב ולמראה ייחודי של החצר או המרפסת. האקלים בישראל מאפשר לנו לנצל את הגינה ו/או המרפסת לאורך רוב ימות השנה. 

מדוע פרגולה מעץ עדיפה לעומת פרגולה מאלומיניום?

פרגולות הן אחד הפריטים שמומלץ להוסיף לכל גינה, חצר או מרפסת. בחירה בהתקנת פרגולה, לכן, מהווה נקודת פתיחה אידיאלית בדרך לשיפור הנוחות של בני הבית, שדרוג איכות החיים שלהם (למשל, הגנה בפני קרני השמש( וכן העלאת קרנו של המבנה כולו מבחינה אסתטית. אלא שתחום הפרגולות נחשב כיום לפורה במיוחד, עם מגוון רחב של סגנונות, עיצובים וחומרי גלם. המאמר הנוכחי מתייחס ליתרונות המגוונים של פרגולות עץ ביחס לאלה העשויות מאלומיניום.

בניית פרגולה ודק לחצר

שדרוג החצר באופן פשוט בלי לשבור חסכונות

פרגולה מעץ הפיתרון היעיל והזול למציאת מזור מהשמש, לא משנה אם חורף או קיץ פרגולה בגינה זה פשוט שדרוג מדהים שגם מעלה את ערך הנכס ויוצר אוויר מדהימה.

פרגולה מעץ

הגיעה הזמן שגם לכם תהיה פרגולה בחצר מעץ

לאחרונה אנחנו רואים יותר ויותר פרגולות מעץ. למען האמת פרגולות עץ קיימות כבר המון שנים רק שמתחילת הדרך הן נמצאו בעיקר בשטחים ציבוריים, בשנים האחרונות ישנה מגמה מתחזקת "המכניסה" את הפרגולות לבתים שלנו ולא רק לבתים פרטיים. כיום ניתן לראות המון פרגולות עץ על גגות של בנייני דירות ואף במרפסות.

בחירה נכונה של פרגולה לבית או למשרד

בשנים האחרונות הקמה של פרגולה בבית או במשרד הפכה לעניין נפוץ שרבים בוחרים לבצע. בעזרת הקמה של פרגולה יכול בעל הדירה, או בעל המשרד לצורך העניין, ליהנות מיתרונות רבים כמו הגנה מפני שמש חזקה, רוחות, גשמים עזים וכדומה ובנוסף, ליהנות ממראה אסטטי ונעים יותר של המקום כולו.

מה צריך לדעת לפני שבונים פרגולה מעץ?

פרגולה היא מבנה פתוח ללא קירות ובעל גג אשר נועד להגן מפני השמש החמה או גשם ומהווה כסגירה של שטח מסוים ועוזרות להגדיל את שטח הבית. עם פרגולה בביתכם תוכלו ליהנות מהמרפסת או מהגינה לכל אורך ימות השנה.

בחירה נכונה של פרגולה לבית או למשרד

בשנים האחרונות הקמה של פרגולה בבית או במשרד הפכה לעניין נפוץ שרבים בוחרים לבצע. בעזרת הקמה של פרגולה יכול בעל הדירה, או בעל המשרד לצורך העניין, ליהנות מיתרונות רבים כמו הגנה מפני שמש חזקה, רוחות, גשמים עזים וכדומה ובנוסף, ליהנות ממראה אסטטי ונעים יותר של המקום כולו.

 

בחירה נכונה של פרגולה לבית או למשרד

בשל הפופולאריות העולה של הפרגולות, כיום ניתן למצוא 3 סוגים עיקריים שלהן, כך שכל אחד יכול לבחור את הסוג המתאים לו תוך שקלול היתרונות והחסרונות של כל אפשרות:

סוגי הפרגולות הנפוצים בישראל

להלן סקירה על סוגי הפרגולות הנפוצים בישראל:

  • פרגולות עץ – פרגולות אשר עשויות מעץ הינן הסוג הנפוץ והמוכר ביותר בעולם הפרגולות. את הפרגולות ניתן לייצר ממגוון רחב של סוגי עצים, כאשר ככל שמשתמשים בעץ איכותי יותר, כך עמידות הפרגולה תשתפר בצורה משמעותית. בנוסף, בעזרת טכנולוגיה מיוחדת של חיתוך עץ בלייזר ניתן לעצב פיתוחים מרשימים על גבי העץ ולהפוך את המראה שלו להרבה יותר מיוחד והרבה יותר אסטטי.
  • פרגולות מתכת – סוג נוסף של פרגולות, אשר הפכו לנפוצות מאוד בעידן המודרני בו אנו חיים, הינן פרגולות העשויות ממתכת כמו אלומיניום וחומרים דומים.העליות גדולות כי הן אינן נחשבות בנייה קלה. בפרגולות כאלו ניתן לשלב מערכות מודרניות מתקדמות כמו סגירה חשמלית של תריסים במזג אויר קיצוני וכדומה ובנוסף, המתכת עמידה מאוד ואינה מצריכה פעולות אחזקה רבות מידי.
  • פרגולות פלסטיק – הסוג האחרון של הפרגולות המוכר בישראל הוא פרגולות העשויות מפלסטיק, סוג פחות פופולארי משני הסוגים הקודמים שהוזכרו. השימוש בפלסטיק כמו PVC מעניקים למשתמש יתרונות רבים כמו עמידות גבוהה יותר משל שאר סוגי הפרגולות (עץ ופלסטיק) וקלות התחזוקה שלו (שטיפה במים בלבד תעשה את העבודה). יחד עם זאת, בעיקר בתנאים של חשיפה מרובה לשמש, הצבע של הפלסטיק עשוי לדהות, ולחומר זה יש מבחר צבעים מצומצם יחסית, מה שהופך אותו לפופולארי הרבה פחות מהשאר.

טכנולוגית הבנייה

עוד הבדל חשוב בין סוגי הפרגולות השונים נוגע לטכנולוגיה בה נבנות הפרגולות. ניתן למצוא פרגולות בחיבור לקיר, פרגולות בחיבור לרצפה וכדומה. בנוסף, את ההצללה בפרגולה ניתן ליצור בעזרת מגוון רחב של חומרים שונים, לאו דווקא החומרים מהם עשויה הפרגולה, כמו רשת צל, במבוק, ניילון, זכוכית עמידה ועוד.

לסיכום, כיום ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של פרגולות ולכן, לפני שאתם מקימים אחת, כדאי להכיר את הסוגים השונים ולבצע השוואה ביניהם, מה שיאפשר לכם לבצע בחירה הרבה יותר טובה.