להצעת מחיר התקשרו
086194166
תפריט

עוד במגזין

נדנדת לגינה לא רק לילדים

נדנדה לגינה כחומר למחשבה

נדנדת לגינה היא דבר נהדר גם עבור הילדים וגם עבור המבוגרים. בזמן קצר ובהשקעה קטנה אפשר להרוויח מחדש את המשפחתיות ולהיות כל המשפחה ביחד ולא מול הטלוויזיה.

5 טיפים לשדרוג הגינה

במאמר הבא תמצאו 5 טיפים שיעזרו לכם לבחור את העיצוב המושלם לשדרוג הגינה, בעיקר בעזרת שילוב עבודות עץ איכותיות. כנסו למידע נוסף >>

כיצד לטפל נכון בעץ חדש?

ללא טיפול נכון בעץ החדש שברשותכם ייווצרו סדקים ובקעים בשל השינויים שחלים במזג האוויר, והעץ יתכווץ או יתרחב, מאחר וכאשר העץ נרטב הוא סופג מים ומתרחב, אולם כאשר השמש יוצאת וקופחת, העץ מתייבש ומתכווץ.

אילו צבעים מתאימים לעץ ואיך ניתן לחדש עץ?

 מהם הצבעים המתאימים לעץ?  

 

אילו צבעים מתאימים לעץ ואיך ניתן לחדש עץ?

 מהם הצבעים המתאימים לעץ?  

 

 

אילו צבעים מתאימים לעץ ואיך ניתן לחדש עץ?

יש כמה סוגי צבעים שמתאימים לצביעה עץ:

  • ■ צבעים על בסיס שמן- מתאימים לצביעת דק.
  • ■ צבעים אטומים או אטומים חלקית על בסיס מים- מתאים לצביעה על עץ חדש או חידוש עץ ישן. 
  • ■ לכה שקופה- שימור המראה הטבעי של העץ.

חידוש עץ ב- 5 שלבים

באפשרותכם להחזיר למוצרי העץ שברשותכם את המראה הטבעי שלו או לרענן ולחדש את המראה של מוצרי העץ שלכם לצבע חדש, כך תעשו זאת נכון: 

  • שלב 1- נקו היטב את העץ מחומרים שנמרחו על העץ וכן נקו אותו מלכלוך ואבק: השתמשו בחומרים ייעודיים לניקוי עץ שימיסו הצבע של העץ, וינקו ביסודיות הלכלוך והאבק שהצטברו במרוצת השנים. תוכלו להשלים את הניקוי באמצעות מטלית עם מים וסבון ולייבשו. אזהרה- במידה ותצבעו עץ שלא ניקיתם כמו שצריך יכול וייכלא לכלוך בתוך העץ ותוכלו ליצור נזק בלתי הפיך. 
  • שלב 2- שייפו את העץ: כאשר העץ יבש ונקי, שייפו העץ באמצעות נייר שיוף, באמצעותו תסירו את השכבה העליונה הפגועה והמוזנחת וכן תהפכו את פני שטח העץ לחלק. לאחר שיוף תופתעו לגלות לפעמים את צבע העץ המקורי. 
  • שלב 3- צבעו את העץ בריסוס או מברשת: הצביעה של העץ יכולה להיעשות הן בריסוס והן במברשת מתאימה (העיקר שיישמר היחס של מ"ר/ליטר). היתרון של ריסוס הצבע הוא שריסוס יספק מראה חלק יותר ויפחית הסיכוי לטחב שיגדל בין חלקי המברשת. החיסרון בריסוס הצבע הוא שהצביעה אינה מקומית ויכולה לגרום להכתמת אזורים שלא תכננו לצבוע. במידה ובחרתם לרסס הצבע, כסו את החלקים שאין ברצונכם לצבוע טרם תחילת הריסוס. אזהרה- הימנעו מחשיפת הצבע בזמן הצביעה לשמש באופן ישיר.
  • שלב 4- מרחו שכבה של לקה לגימור מבריק או שכבת פוליאור לגימור מט.
  • שלב 5- המתינו בסבלנות שהצבע יתייבש. שימו לב- במידה והעץ ישן מאוד, לאחר הייבוש לטשו באמצעות נייר ליטוש עדין את פני העץ הצבוע,אם יש לכם מחסן עץ שברובו חשוף לשמש,בצעו את הליטוש בזהירות רבה. נקו את תוצרי הליטוש ולבסוף צבעו שכבה אחת נוספת- יגביר עמידות הצבע על העץ.